Sporty walki w pigułce

Aby być lepszym bokserem

Na pewno każdy młody adept, który dopiero co zaczyna przygodę z boksem nie wie w jak dużym stopniu technika wpływa na całość walki. Każdy kto stawia pierwsze kroki powinien się z takim ważnym aspektem zapoznać. Można śmiało podkreślać, że im bardziej rozwinięte techniki bokserskie to podczas walki zawodnik prezentować będzie więcej urozmaicone taktyki.

Aby to wszystko opanować należy ciężko trenować a także poświęcać się w każdym swoim treningu. Techniku bokserskie u ,,fightera”, który ją ma wypracowaną podczas wiele lat ćwiczeń da się zauważyć, że jest w stanie przechodzić z prostego uderzenia do tego bardziej skomplikowanego a nawet z obrony do kontrataku. Końcowym celem każdego powinno być wypracowanie własnego stylu. Aby jednak tak się stało należy przede wszystkim opanować podstawowe techniki bokserskie w czasie treningu a następnie ustalić indywidualny styl walki. Można zaobserwować w i wybitnych pięściarzy wagi ciężkiej, Mike Tyson charakterystycznie ,,nurkował” i zadawał cios a natomiast bracia Klitschko utrzymywali przeciwnika na dystans a następnie ich uderzając.

Aby zwyciężać trzeba mieć pojęcie o tej dyscyplinie sportowej. W tych czasach boks to nie jest nieudolne i bezmyślnie bicie po głowie. Takie potoczne techniki bokserskie skutecznie mogą ,,królować” w walce na ulicy lub w klubie o to dziewczynę. Teraz aby w pełni swobodnie walczyć na ringu należy posiadać swój własny schemat i plan na walkę. Do tego należy dołożyć dobrą ofensywę i obronę techniczną a także lekki styl poruszania się na ringu. Na całość techniki w boksie należy obierać akcję wybierane w obronie oraz także ataku. Co może czynić zawodnika lepszego na ringu, bardziej skutecznego o mocniejszych ciosach. Na pewno warto powiedzieć, że to wszystko rzutuję na techniki bokserskie. To one dają gwarancję przewagi w czasie walki.

Rodzaje ciosów to na pewno wachlarz zagrań każdego boksera. W czasie treningu zawodnik ćwiczy swoją ofensywę poprzez różnego rodzaju ciosy. Techniki bokserskie ze względu na proste, sierpowe a także z dołu. To trzy główne ciosy zadawane podczas pojedynków na ringu. Na początku warto powiedzieć o ciosach prostych. One są najbardziej powszechne w czasie walki. Odgrywać mogą duża rolę do zwycięstwa walki ze względu na ich dużą skuteczność. Z ciosów prostych techniki bokserskie wiązać się mogą z błyskawicznym przejściem do kontrataku. Drugi rodzaj zagrań ,,fightera” w ofensywie to sierpowe. Te ciosy zadawane są z boku. Takie ciosy bokserzy wykorzystywać mogą zawsze w półdystansie. W porównaniu do ciosów prostych one są krótsze. Cios z dołu to trzeci charakterystyczny dla ataku. Bardzo charakterystyczny dla tego rodzaju ofensywy jest słynny podbródkowy. Tą technikę da się zaobserwować w czasie walki w zwarciu oraz w półdystansie.

Techniki bokserskie to także obrona. Defensywa opierać się może odbierając ciosy przeciwnika na tzw. ,,gardę”. Ta obrona wyróżniać się może biernością i charakteryzować się może podniesieniem w górę wysoką rąk.

Zostaw odpowiedź