Sporty walki w pigułce

Wybitni bokserze na świecie

Istnieją sporty mniej lub bardziej efektowne. Z pewnością emocje mogą się pojawiać w szachach ale nie należy być ekspertem aby stwierdzić to, że to właśnie na ringu odbywają się najbardziej zacięte pojedynki, które wprowadzać mogą każdego. Największe walki przyciągać mogą tłumy osób i nie jest to żadną tajemnicą, że najlepsi ,,fighterzy” zapewniać mogą spektakularne pojedynki, czasem wykraczając po za schemat i wykonując najbardziej zaskakujące ciosy. W historii boksu można wyróżniać wielu wybitnych pięściarzy. Warto zapoznać się z listą bokserów, którzy w znaczący sposób mogli dać się pokazać kibicom z pozytywnej strony.

Timothy Bradley, urodzony w roku 1983 występujący w wadze półśredniej to były mistrz świata organizacji WBO a także były champion w dwóch innych federacjach WBC i WBO – kategoria junior półśrednia. Cechą szczególną amerykańskiego pięściarza jest to, że nie bał się pod żadnym względem walk z ciężkimi rywalami – zamiast żargonowych ,,kelnerów” zamierzał toczyć pojedynki z prawdziwymi bokserami. Mierzył się dwa razy z m.in. Pacquaio(bilans 1 wygrana, 1 porażka), walczył z Prowodnikowem oraz Juanem Manuel Marquez. Amerykanin swoją pierwszą walkę odbył 08.2004 roku. Pierwsza porażka miała miejsce również w tym roku – dokładnie 12 kwietnia pokonał go Manny Pacquiao w pojedynku w ramach rewanżu.

Carl Froch to także światowej klasy bokser, który urodził się w 1977 roku reprezentując wagę super średnią. Za największy sukces można określać tytuł mistrza świata federacji IBF a także to, że był byłym mistrzem świata w innej federacji WBC walcząc w kategorii super średniej. Oprócz sukcesów w boksie zawodowym warto dodać to, że pięściarz jest także amatorskim mistrzem Wielkiej Brytanii – zdobywając tytuły w roku 1999 i 2002. Rok 2001 nie był dla niego złotym okresem ponieważ w czasie mistrzostw świata w Belfaście musiał zadowolić się najniższym stopniem podium zdobywając brąz. To co dało mu największą popularność oraz sprawiło, że ludzie zaczęli mu przepisywać spektakularny styl były to dwa pojedynki z Georgem Grovesem.

Pomimo tak młodego wieku, urodzony w 1987 roku Miguel Angel Garcia występujący w wadze super piórkowej to prawdziwy diament w amerykańskim boksie zawodowym. Obecnie posiada tytuł mistrza świata w swojej kategorii wagowej nadany przez federację WBO. Rozpoczęcie kariery zawodowej należy przypisać na rok 2006. Przez 6lat w czasie zawodowstwa Miguel Angel Garcia odbył aż 30 walk i przez ten okres czasu nie doznał żadnej porażki. Osiągnął wiele tytułów – WBO, NABO, NABF oraz USBA a to wszystko przypisał na wagę piórkową. Rok 2013 był dla niego wielką szansą – stoczył pojedynek o pas mistrzowskiej federacji WBO w Stanach Zjednoczonych a dokładniej na ringu w New York. Walka odbyła się z Orlando Salido. Garcia w zdecydowany sposób pokonał swojego rywala i obecnie jest niepokonany w swojej kategorii wagowej na ringu.

W wadze super koguciej należy także wyróżnić wybitnego pięściarza urodzonego w roku 1980, który na swoim koncie ma także znaczące sukcesy – dwa razy zdobył złoto olimpijskie a także osiągnął duży wynik zdobywając tytułu WBA oraz WBO reprezentując swoją wagę.

Bokser, który na co dzień reprezentuję Kubę przez dłuższy okres swojej przygody z bokser był prawdziwym amatorem – chociaż i tak w zdecydowany sposób odstawał poziomem od swoich rywali. W Syndey w roku 2000 osiągnął swój bardziej spektakularny sukces – zdobył złoto olimpijskie a na następnych igrzyskach udało mu się obronić tytuł. U siebie w kraju na Kubie wiele razy wygrywał mistrzostwo państwa a także dwa razy udało mu się osiągnąć tytuł mistrza świata. Jego amatorska kariera jest bogata w liczbach ponieważ udało mu się stoczyć aż 370 pojedynków(porażki 12). Debiut pięściarza na ringu zawodowym miał miejsce w maju roku 2009 gdzie wygrał swój pierwszy pojedynek zwyciężając z Juanem Noriegą.

Bernard Hopkins urodzony w roku 1965, reprezentujący USA oraz będący wybitnym pięściarzem w wadze półciężkiej był jednym z najlepszym mistrzów światach w kategorii średniej w okresie 1995 – 2005 roku (zdobywając wiele tytułów m.in IBF, WBC, WBA). Lata 2006-2008 to także jego czasy triumfów ponieważ zdobył tytuł championa The Ring w kategorii półciężkiej. W wieku 49lat potrafił nadal zadziwiać publiczność oraz wszystkich sympatyków tego sportu. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w roku 1988. Do Bernarda Hopkinsa istnieję rekord – jako, że był najstarszym zdobywca tytułu mistrza świata w boksie zawodowym.

Manny Pacquiao to jeden z najbardziej wybitnych bokserów reprezentujących wagę półśrednią, urodzony w roku 1978. Jego najważniejsze osiągnięcia to tytuł mistrza świata federacji WBO (waga półśrednia) a także osiągnięcie tytułu mistrza świata w organizacji WBC(waga musza). Kariera boksera rozpoczęła się już w 1995 roku. W kategorii junior musza toczył swój pierwszy pojedynek, z upływem lat zmienił swoje kategorię na nieco wyższe. To co wyróżnia tego boksera to z pewnością bardzo szybki i ofensywny styl. Za sprawą dynamiki i techniki stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych bokserów reprezentujących jego kategorię wagową.

Zostaw odpowiedź