Sporty walki w pigułce

Z cyklu dzień przed walką

Do rozpoczęcia walki coraz mniej czasu. Napięcie ogromne. W jak odpowiedni sposób się przygotować do tego aby w ostateczności ta walka bokserska była na naszą korzyść. Najpierw warto zastanowić się nad jedną bardzo ważną rzeczą, która w bardzo dużej kwestii dotyczy samego przygotowania mentalnego. Należy się zastanowić czy fighter tuż przed samym ważeniem ukrywa strach albo poczucie niebezpieczeństwa, że za parę godzin może zebrać solidny łomot. Na pewno tak nie jest. Wszystko wygląda zupełnie odwrotnie.

Walka bokserska a właściwie przygotowanie się do niej polega w dużej mierze na pozytywnym nastawieniu. Żaden zawodnik nie powinien rozpamiętywać tego, że poprzedni runda została wygrana przez naszego rywala. Należy o tym jak najszybciej zapomnieć. Z pewnością walka bokserska to gra nerwów. Dlaczego w rozgrywce o tak dużą stawkę nie decydować się na przeważenie swojego mentalnego nastawienia na własną korzyść.

Co przed walką może odpowiednio wprowadzać w nastrój zwycięzcy. Na pewno przed właściwym pojedynkiem warto się wyciszyć. W tym przypadku można pomyśleć o przyszłym przebiegu walki. Należy przewidzieć scenariusz, przewidywanego pojedynku. Rundę po rundzie wyobrażać sobie to, że regularnie to my punktujemy naszego przeciwnika. W najlepszym momencie można również myśleć o tym, że tym razem nasza walka bokserska zakończyć się może spektakularnym zwycięstwem. Mówiąc, sportowym żargonem należy się pozytywnie nakręcać przed rundą. Złe myśli muszą odchodzić po za ring. Co jeszcze może wzmacniać nasze nastawienie przed rundą. W dużej mierze można wybierać przesłuchanie swoich ulubionych piosenek. Warto wgrać na swoje urządzenie – smartfona lub iPoda listę najlepszych piosenek. Nie można dopuszczać do tego aby te utwory były smętne i bez wyrazu. Aby walka bokserska miała końcowy rezultat dla nas z przewagą warto przede wszystkim wgrać na urządzenie bardzo energiczne piosenki. Z tego powodu można wybrać soundtrack z filmu Rocky. Podobnie jak aktor Sylvester my również nastawiajmy się jako zwycięzca. Aby przebieg walki przemawiał za naszą stronę warto pomyśleć o odpowiedniej ilości snu. Udana walka bokserska to na pewno dobrze przespana noc. Nie należy do późnej pory przesiadywać na oglądaniu taśmy z poprzednią rundą naszego przeciwnika. W przeddzień naszego pojedynku należy się przede wszystkim zdecydować na solidny sen. To właśnie w tym czasie nabierać będziemy pozytywnej energii.

Sam trening fizyczny do walki bokserskiej musi być specyficzne przygotowywany. Należy go rozpoczynać dużo wcześniej. Do ringu nie warto przychodzić nieprzygotowanym. Przynajmniej 3 miesiące wcześniej należy przeanalizować technikę swojego przeciwnika. Warto zwrócić uwagę na jego najsłabsze i najlepsze strony. W przypadku jego atutów należy przygotować odpowiednią obronę. Jeśli chodzi o jego słabe punkty warto rozpracować go w którym momencie może popełnić krytyczny błąd. To z pewnością może ułatwiać nam wpływ korzystny na wynik końcowy. Warto to wziąć pod uwagę.

Zostaw odpowiedź