Sporty walki w pigułce

Jedni z najbardziej rozpoznawalnych mistrzów w historii boksu.

Dyscyplina sportowa boks istnieję od końca XIX wieku. Właśnie od tego momentu cały czas pojawiają się pięściarze, którzy mogą zachwycać swoją techniką a także powalającym ciosem. Mistrzowie świata istnieć mogą w istnieć w wielu kategoriach. Jednak w tym artykule warto przytoczyć wielkie legendy, dzięki którym walki mogły się podobać milionom widzów na świecie.

Na samym początku trzeba wyróżniać Irlandczyka walczącego pod koniec XIX wieku a mianowicie L. Sullivan. To właśnie ten fighter wprowadzał do wszystko na odpowiedni poziom. Należy zaznaczyć, że jeśli on zaczynał przygodę z boksem to pojedynki rozgrywane były bez rękawic. Mistrzowie świata w kategorii ciężkiej to na pewno spektakularny tytuł. Każdy zawodowy bokser o nim marzy. Jednak warto powiedzieć kto to pierwszy osiągnął. Z pewnością Irlandczyk może być uznawany za pierwszego ,,mastera” w boksie. Była to na pewno wyróżniająca się postać sportowa. Tuż po jego śmierci list z kondolencjami a także wyrazami współczucia wysłał sam Roosevelt, wierny kibic L.Sullivana.

Mistrzowie świata w ciężkiej kategorii wagowej to na pewno cały czas aktualny temat. Warto powiedzieć o bardzo wybitnym bokserze Joe Louis. Przez ekspertów uznawany za najwybitniejszego fightera wszech czasów. Walczył cały czas w wadze ciężkiej, zacięcie bronił tytułu aż przez 11lat. Do dnia dzisiejszego aktualni mistrzowie świata wszystkich kategorii wagowych są zdumieni tym wynikiem. Czarnoskóry ,,fighter” to jeden z pierwszych tak darzonych sympatią człowiekiem o innej rasie niż biała. Właśnie on przełamał tak wiele uprzedzeń na tle rasowym i etnicznym.

Nie każdy film by powstał gdyby nie inspiracja boksem. Mistrzowie świata w kategorii ciężkiej pamiętają jaką motywacje miał Stallone do stworzenia filmu. Inspirował się mistrzem świata Rocky Marciano. Mistrzowie świata a także inni eksperci i wszyscy sympatycy boksu kojarzą tego boksera z tego, że jego rekord to 49walk bez żadnej porażki. Pomimo tego, że posiadał niezbyt okazałe warunki fizyczne jego siła ciosu wciąż była piorunująca.

Należy wspomnieć o wielkiej legendzie boksu. Tutaj warto powiedzieć o bokserze, którzy wszyscy mistrzowie świata mogą uważać za najlepszego w historii, Muhammad Ali. W okresie lat 60 i 70 ring dosłownie należał do niego. To jak walczył było inspiracją dla wszystkich. W czasie swoich walk wprowadzał niesamowitą magię. Niezwykłe uniki, cudowne bloki. Swoje wszystkie walki przepłacił chorobą Parkinsona. Zmaga się z nią już od 80-tych lat.

Nie można pominąć na pewno wielkiego ,,championa” George Foremana. To właśnie on zdobywał tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej w dwóch różnych okresach. Pierwszy raz zwyciężył go w roku 1973r. Kolejny raz zdobył go już w roku 1994 walcząc z innymi uznanymi zawodnikami Tysonem i Holyfieldem.

Trzeba na pewno powiedzieć o najmłodszym mistrzu świata. To Mike Tyson. W wieku 20lat uzyskał ten tytuł. Nie każdy mógł pochwalać jego styl ale tak naprawdę ,,Iron Mike” potrafił kończyć swoje walki niezwykłymi ciosami nokautującymi. W ringu to na pewno bardzo brutalny zawodnik

Zostaw odpowiedź