Sporty walki w pigułce

Krav maga, ciekawy sposób na samoobronę

Każdy zawodnik, który przystępuję do jakiejś nowej aktywności fizycznej powinien poznać zasady danego sportu a także jego zalety. Jeśli chodzi o krav-magę to ta sytuacja jest również taka sama.

Do najważniejszych zasad, które należy przypisać do krav-magi warto zaliczać to iż one w dużej mierze opisywane są na obronie równoległej jako kontratak (to połączenie daję całość taktyki).

Zasada numer dwa przedstawia to, że to właśnie system krav-maga jest nieskomplikowanym ćwiczeniem do nauki przez osoby o niezbyt zaawansowanych możliwościach fizycznych, każdy może przystąpić do tego rodzaju treningu – bez względu na swoją wagę, wzrost czy wydolność.

Następna zasada określa to, że ten system sztuki samoobrony opiera się na aktywności w przypadku zagrożenia – niespodziewanego lub z zaskoczenia. Tutaj warto dodać, że dotyczyć to będzie tych sytuacji kiedy to groźny napastnik będzie chciał zaatakować osobę a ktoś znający sztuki krav-magi będzie w stanie się przed tym obronić.

Krav-maga to bardzo szybki czas reakcji – z tego powodu cały ich sposób związany jest na instynktownym działaniu w przypadku zagrożenia spowodowanego atakiem przez groźnego napastnika.

Inne reguły o których nie można zapomnieć w krav-madze to wybór ćwiczeń tylko od jednej techniki – ta sprawiająca najmniejsze problemy. Ruchu osoby trenującego tą sztukę walki powinny być dynamiczne i szybkie. Przez takie zachowanie atakujący napastnik ma zdecydowanie mniej czasu na przeprowadzanie swojego niebezpiecznej ofensywy.

Zalety krav Maga to na pewno zbudowanie odpowiedniego nastawienia mającego pomóc w czasie ataku przez groźnego napastnika. System samoobrony nie jest aż tak skomplikowany ale pomimo tego może dawać dużą skuteczność dzięki odpowiedniej technice obrony. Trenując krav-mage można podnieść poziom pewności siebie oraz poczuć się zdecydowanie bardziej komfortowo w sytuacjach zagrożenia – dotyczy to zarówno życia zawodowego jak i tego prywatnego.

Zostaw odpowiedź