Sporty walki w pigułce

Filmy z gatunku karate

To prawda, że o gustach się nie dyskutuję. Jednak jeśli chodzi o kino karate to warto wymienić kilka ,,perełek”. Istnieję lista filmów na którą każdy fan ekranizacji sztuk walki powinien zwrócić uwagę.

Krwawy sport to produkcja z roku 1988. Sceny w tym filmie z pewnością były ,,krwawe” oraz brutalne. Popularny aktor Jean Claude Van Damme dopiero rozpoczynał prawdziwą przygodę z prawdziwym aktorstwem. W filmie oprócz niego wystąpił jeszcze ktoś inny a mianowicie Bolo Yeung. Świetnie opisana opowieść Franca Duxa to było coś co wyróżnia ten film z gatunku karate.

Ip Man to kolejna produkcja warta uwagi. Obsada aktorska to najwyższy poziom. Z gatunku karate ten film jest tak właściwie pierwszorzędny – to co jest tutaj warto uwagi to wszystkie sceny walki a także fabuła, która nie była jednostajna i ciągle się coś działo. Każdy fan kina karate powinien mieć tą pozycję u siebie w swojej biblioteczce.

Następny film o sztukach walki, który każdy powinien znać to Kickboxer. W tej produkcji, pierwszoplanowa postać to Van Damme. W filmie można obejrzeć bardzo ciekawe sceny walki a fabuła w przypadku tej produkcji stoi także na wysokim poziomie. Jako ciekawostkę warto dodać, że Van Damme specjalnie na potrzeby filmu musiał opanować taniec, który przedstawił w barze.

Produkcja, którą warto obejrzeć to na pewno – Wejście Smoka. Obsada aktorska stoi na najwyższym poziomie. W samej produkcji występuję legendarny Bruce Lee. Sceny walki nie były aż na tak wysokim poziomie ale ze względu na obsadę aktorską warto zainteresować się tą produkcją.

Jeśli chodzi o typowe amerykańskie kino przedstawiające sceny walki typu – karate lub kickbox to tak naprawdę należy powiedzieć o filmie Champion2. Bardzo efektowne sceny mogą być inspiracją dla wszystkich adeptów interesujących się sztukami walki w różnych stylach. Główne role w tym filmie odgrywają prawdziwi mistrzowie Scott Adkins oraz Michale Jai.

Następna odsłona świetnego filmu – Champion3. Tutaj fabuła przedstawia się zdecydowanie inaczej. W tej części ,,zły charakter” Uri Boyka to pierwszoplanowa postać. W czasie trwania filmu można zaobserwować to, że zawodnik wyrusza na międzynarodowy turniej bitw aby uzyskać wolność a także zaprezentować wszystkich, że jest najlepszym zawodnikiem na świecie. W filmie można obserwować niesamowite sceny walki, wyjątkowo brutalne.

Jeśli ktoś chce zobaczyć w jednym filmie bardzo dużo scen walk ze styli z różnych krajów to powinien obejrzeć produkcję o nazwie The Quest. Fabuła tego filmu jest bardzo ciekawa, bardzo dużo zwrotów akcji. Pomimo tego, że produkcja jest z roku 1996 to tak naprawdę ten film jest godny uwagi.

Przyjemniaczek to na pewno nie jest typowe kino sztuk walki. Ta produkcja to komedia z Jackie Chanem w akcji. Jednak to co można przypisać na duży plus tego filmu to na pewno niezwykła technika którą przedstawia główny bohater.

Film, który powinien również pojawić się u każdego fana sztuk walki to Kung Fu Szał – produkcja z roku 2004. Oglądając go można nie widzieć wielu brutalnych walk, jego przedstawienie niektórych pojedynków stoi na najwyższym poziome. Ten film przedstawi w bardzo dobrym świetle stoczoną bójkę w końcowej scenie między Singą a Bestią.

Zostaw odpowiedź