Sporty walki w pigułce

KSW to najpopularniejsza w Polsce federacja

Sporty walki przeżywają w Polsce prawdziwy rozkwit. Coraz więcej osób przyznaje, że lubi mieszane sztuki walki. Z tego względu nowoczesne hale pękają w szwach, a ilość zakupionego PPV też jest na bardzo wysokim poziomie, co rzecz jasna podoba się włodarzom telewizji. Tak naprawdę w naszym kraju najpopularniejszą federacją, która zajmuje się mieszanymi sztukami walki jest KSW.

Skrót ten pochodzi od Konfrontacji Sztuk Walki. Założycielami i właścicielami organizacji są Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, którzy w świecie sportów walki są postaciami bardzo znanymi i cenionymi. Nikt bowiem nie spodziewał się, że KSW odniesie taki spektakularny sukces. W końcu ta organizacja jest znana nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Warto podkreślić, że całkiem niedawno, bo 31 października 2015 roku, odbyła się gala KSW w Londynie, która była wielkim sukcesem. Organizatorzy zapewnili, że nie zrezygnują z pomysłu jeżdżenia po świecie. Pewnie jedenaście lat temu nikt nie przypuszczał, że ta federacja może być na samym szczycie.

Wszystko bowiem zaczęło się w 2004 roku (dokładnie 27 lutego). Wtedy to odbyła się pierwsza gala KSW. Wówczas organizatorzy zdecydowali się na Hotel Marriott, a rywalizację oglądało 300 osób. Jest to liczba jak na hotel niezła, ale w porównaniu z obecną widownią KSW praktycznie żadna. Z czasem organizatorzy rozkręcali swój biznes, który obecnie jest naprawdę bardzo dochodowy. Podczas gali KSW XIII, która odbyła się w katowickim Spodku na trybunach zasiadło ponad 11 000 widzów. Najwięcej sympatyków jak na razie pomieściła krakowska Kraków Arena. Tam popisy walczących zawodników oglądało ponad 18 000 sympatyków mieszanych sztuk walk. Jest to naprawdę wynik robiący spore wrażenie. Bilety – choć nie są tanie – rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki. Spore wpływy są też gwarantowane z PPV – niektóre gale mają bowiem taką opcję. Aby oglądać w telewizji zawodników trzeba wtedy wykupić specjalny abonament. Inaczej nie będzie to możliwe. Są też jednak gale, które można oglądać normalnie w TV kodowanej. Ma to na celu pokazać nowym widzom produkt i przekonać go do niego.

Organizatorzy dbają bowiem o każdy detal. Widzom towarzyszą nowoczesne efekty dźwiękowe. Szata graficzna także robi spore wrażenie. Przy każdej gali współpracują najlepsi polscy dziennikarze zajmujący się tą właśnie dyscypliną sportową (jak choćby znany i lubiany Mateusz Borek). Zawodników zaprasza na ring Waldemar Kasta. Wojowników wprowadzają zaś piękne i bardzo urodziwe KSW girls. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Oczywiście duża rolę odgrywają też zawodnicy, którzy mają spore umiejętności, dzięki czemu walki z ich udziałem elektryzują wszystkich. Gwiazdami KSW są Karol Bedorf, Mariusz Pudzianowski, Borys Mańkowski, Michał Materla czy przede wszystkim Mamed Chalidow. Maciej Kawulski z Martinem Lewandowski co pewien czas wprowadzają do swojej „stajni” nowych utalentowanych zawodników, co powoduje, że w przyszłości na galach KSW także nie powinno zabraknąć emocji.

Zostaw odpowiedź