Sporty walki w pigułce

Dlaczego warto ćwiczyć boks?

W dzisiejszych czasach zajęcia dodatkowe są bardzo popularne. Rodzice nie zamierzają biernie przyglądać się temu, jak ich pociechy marnują sobie czas wolny przed komputerem. Taki brak aktywności fizycznej może prowadzić do naprawdę bardzo wielu kłopotów ze zdrowiem. W związku z tym, rodzice zapisują swoje dzieci na sporo różnych zajęć. Bardzo popularny jest boks. Dlaczego warto zapisać się na takie ćwiczenia?

Niezbędna lekcja samoobrony

Przede wszystkim, boks uczy bronić się przed atakiem wrogów. Żyjemy w XXI wieku i choć praktycznie wszędzie są kamery, to cały czas wskaźniki przestępczości są duże. Każdy z nas powinien znać przynajmniej podstawowe metody, aby poradzić sobie z przeciwnikiem. Wszystko po to, aby uchronić życie swoje i rodziny. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co nam przydarzy się. Boks uczy obrony i skutecznego atakowania, co pozwala okiełznać nieprzyjaciela.

W szkole dzieci nierzadko są szykanowane przez starszych. Zdarzają się nawet przypadki przemocy fizycznej wobec uczniów niższych klas. Zapisując swoje dzieci na boks masz pewność, że Twoja pociecha w razie czego będzie w stanie się obronić. Dzięki temu, nie będzie nigdy miała takich właśnie kłopotów ze starszymi uczniami.

Boks pozwala wyrabiać charakter

Chodzenie na zajęcia dodatkowe uczy też odpowiedzialności. Trzeba przyjść dokładnie na czas, ponieważ nie każdy trener jest chętny wpuszczać już po rozpoczęciu treningu. To także niezwykła okazja, aby sprawdzić się na tle rówieśników. Boks uczy także pokory. Nie zawsze można wygrywać. Trzeba umieć godzić się z porażkami, co też przydaje się w dorosłym życiu. Dzieci uczęszczające na takie zajęcia rozwijają się zatem pod wieloma względami.

Zostaw odpowiedź