Sporty walki w pigułce

Wspomóż swoją kondycję w ringu – zdecyduj się na skakankę

Z pewnością każdy ,,fighter” walczący w ringu np. bokserskim lub MMA liczy na to, że dotrwa do ostatniej rundy o ile wcześniej nie znokautuję rywala lub sam nie zostanie powalony na deski. Aby wytrwać jak największą liczbę partii w każdym pojedynku zawodowiec czy to amator powinien posiadać bardzo dobrą kondycję. Osiągnąć ją można na wiele sposobów. Metodą do wzmocnienia swojej wydolności fizycznej jest z pewnością skakanka.

Co można uzyskać poprzez skoki na skakance? Ogromna szansa na to, że będzie się tracić niepotrzebne kilogramy(tłuszczy) a także spalać kalorie. W czasie sesji pół godzinnej można stracić liczbę kcal od 300 nawet do 500 a wszystko to jest uzależnione od intensywności ćwiczeń. Skoki na skakance wyróżnia kilka cech – w tym przypadku warto wspomnieć, że pracują tutaj różne części ciała – oprócz nóg również ramiona i brzuch. Trenując systematycznie da się uzyskać płaski brzuch oraz poprawić całą posturę nóg i ramion. Za sprawą skakanki da się w znaczący sposób wzmocnić kondycję ruchową a także wydolność organizmu. Ćwiczenia ,,fightera” skoków na skakance wykonywane w letniej porze roku na powietrzu mogą w znacznym stopniu poprawiać samopoczucie jak i również efektywność treningu, ponieważ wyjście z sali treningowej ,,pod chmurkę” może być czymś zupełnie nowym.

Do tego aby skoki na skakance odbywały się efektywnie koniecznym może być to aby się w odpowiedni sposób przygotować. Na samym początku należy pamiętać o odpowiednim stroju. Warto się zdecydować na komfortowy strój, który powinien zostać wykonany przez specjalny rodzaj materiału(najlepiej bawełna) a także o elastycznych i amortyzujących butach, które zapewniać mogą efektywność ze skoków.

Mając odpowiedni rodzaj stroju do skoków na skakance koniecznym jest również to aby zdecydować się na wykonanie prawidłowej rozgrzewki. W tej sytuacji należy postawić na wykonywanie pajaców, kilka ćwiczeń typu przysiady lub wymachy rąk – tył, przód.

Skakanka powinna mieć odpowiednią długość – to bardzo istotny element w czasie wykonywania dłuższych skoków. Praktyczną wskazówką jest to aby ten sprzęt do ćwiczeń nie był ani za krótki ani za długi. Wybór odpowiedniej polega na tym, że w indywidualny sposób trzeba stanąć na samym środku skakanki a następnie rozłożyć swoje ramiona na bok po to aby ręce znalazły się w wyznaczonej wysokości ramion. Kiedy to jest niemożliwe do osiągnięcia to wniosek może być taki, że ta skakanka jest za krótka.

Trening ,,fightera” na skakance powinien się odbywać równie systematycznie jak ten na worku bokserskim. Optymalnym będzie dorzucenie tego elementu w swoim ćwiczeniach przynajmniej 3 lub 4 razy w tygodniu. Zapewniać to będzie pożądane rezultaty w postaci większej kondycji na ringu, zwinności w czasie zadawania/unikania ciosów. Efektywne skoki powinny się opierać nie tylko na dobrej technice ale także wyborze wygodnego ubioru – głównie butów i całego stroju.

Zostaw odpowiedź