Sporty walki w pigułce

Co warto zobaczyć w Folgarida?

Folgarida to mała miejscowość wypoczynkowa na terenie Włoch, która jest położona w dolinie Val Meledrio. Warto podkreślić, że leży ona na wysokości 1300 metrów nad poziomem morza. Na terenie miejscowości znajduje się wiele popularnych tras narciarskich. 

Jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć w miejscowości Folgarida?

Folgardia – co warto tam zobaczyć? Z pewnością warto zwrócić uwagę na centrum kongresowe i widowiskowe. Turyści mogą spotkać w nich bardzo bogaty repertuar najróżniejszych wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych. 

Podczas spacerów zachwycającymi dolinami górskimi, warto odwiedzić ciekawe zabytki jak np. wieża Saint Valentinocon, a także kościół w pobliskim Male, który słynie z ciekawych malowideł Camillo Procacciniego. 

Folgarida – atrakcje dla narciarzy 

Będąc w Folgarida zabytki to jeden z najciekawszych punktów wizyt turystów. Jednak miejsce to przede wszystkim słynie z bardzo atrakcyjnych i zachwycających tras narciarskich. 

W Folgaridii znajduje się nowoczesna i świetnie wyposażona stacja dla narciarzy. Oferuje ona szereg udogodnień, a także doskonale przygotowane trasy narciarskie. Dostępne jest tam wiele propozycji dla początkujących, wiele nartostrad, a także kilka tras, które wymagają naprawdę sporych umiejętności. Dlatego Folgardia to jedna z najbardziej znanych i popularnych stacji w regionie. 

Bardzo dużą zaletą tej stacji narciarskiej jest atrakcyjne połączenie tras z Madonna di Campiglio z siecią wyciągów. Narciarze po całym dniu białego szaleństwa będą mogli odpocząć w jednej z wielu restauracji czy barów, które znajdują się na stokach. Jeśli planujesz wyjazd narty w Folgarida to dostępne są tam także trasy dla snowboardzistów, snowparki i szkółki dla najmłodszych. 

Wyjazd na narty w Folgarida opinie 

Opinie o Folgarida to zagadnienie, które jest szczególnie interesujące dla turystów przed podjęciem decyzji o wyjeździe. Dolina cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Turyści oceniają ją pozytywnie i chętnie wracają w to miejsce kolejny raz. W dolinie Folgarida wiele osób szczególnie ceni sobie bogactwo poziomów zaawansowania tras zjazdowych i biegowych, a także różne atrakcje turystyczne jak np. restauracje, kawiarnie i bary oferujące pyszne jedzenie. Podczas pobytu w Folgarida warto także odwiedzić kilka najpopularniejszych zabytków. 

Warto zaznaczyć, że w Folgarida znajduje się także wiele szczególnych atrakcji dla rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie ciekawe atrakcje dla siebie, dzięki czemu urlop rodzinny z pewnością będzie udany i mile wspominany przez całą rodzinę. 

Przebywając w Dolinie Słońca, nie sposób nie zwrócić uwagi na wspaniałe widoki, które rozciągają się z każdej strony. Zamglone szczyty gór wprowadzają atmosferę tajemniczości i magii. W przerwie między aktywnością na nartach warto wybrać się na spacer. W miejscowości znajduje się wyciąg narciarski, a także wiele hoteli i pensjonatów o różnym standardzie dla turystów i narciarzy. Z dolnej części miasteczka do wyciągu i tras zjazdowych można się dostać kolejką gondolową lub spacerem.

Zostaw odpowiedź