Sporty walki w pigułce

Oglądalność wielkich gal

Gale bokserskie i liczne wielkie walki w MMA czy turnieje kickbokserskie, karate czy judo – wszystkie te wydarzenia sportowe można dzisiaj z powodzeniem śledzić w telewizji. Przez długie dekady głównym medialnym odniesieniem dla sportów walki pozostawał tylko i wyłącznie rynek bokserski. Inne sporty walki jak judo czy zapasy pozostawały w cieniu boksu, ale nadal stanowiły pewien trzon zainteresowania prasy i mediów, głównie ze względu na bardzo klasyczny charakter tych dyscyplin walki – ich wielowiekowa obecność na Igrzyskach Olimpijskich chociażby. Mimo wielu dekad poszukiwania nowych formatów telewizyjnych i opracowywania lepszych metod transmitowania wydarzeń sportowych z zakresu sztuk walki, niektóre bardzo stare i klasyczne sporty walki wciąż muszą znajdować się w centrum medialnego zainteresowania i federacyjnej opieki.

Wzrost zainteresowania sportami walki

Z czasem zaczęły pojawiać się jednak nowe odmiany dyscyplin sportów walki, zainteresowanie różnymi nowymi technikami jak krav maga czy taekwondo mocno wzrosło także w krajach do tej pory raczej z rzadka interesujących się jakimikolwiek sportami walki. To doprowadziło oczywiście do uruchomienia wielu regionalnych i międzynarodowych federacji sportów walki, które od wielu dekad zabiegają już aktywnie o odpowiednie zainteresowanie ich sportami walki.

Telewizja zarabia na sportach walki

Obecnie telewizje na całym świecie, wspierane także przez branżową prasę oraz rozliczne specjalistyczne portale internetowe, zarabiają krocie już nie tylko na samych transmisjach z najważniejszych pojedynków czy najbardziej krwawych sportów, ale także na całej oprawie związanej z obsługiwaniem tych wielkich fighterskich wydarzeń.

Zostaw odpowiedź