Sporty walki w pigułce

Ubiór w sztuka walki

Kto interesował się sztukami walki albo chociaż oglądał filmy, w których zmagali się ze sobą reprezentanci różnych stylów na pewno coś dostrzegł. Chodzi tutaj o ubranie. Charakterystyczny, elegancki biały ubiór. Chodzi tutaj o kimono, znane również pod nazwą karatega. Zwykle z kimono karate jest kojarzone. Ale prawda jest taka, że w kimono można trenować różne sztuki walki.

Dzięki kimono karate nabiera swojego charakterystycznego charakteru. Ale efekt estetyczny to jedno. Kimono musi być dosyć solidne i ma stanowić dobrą osłonę ciała. Musi być więc wykonane z odpowiednich materiałów. Kimona wykorzystywane są w różnych sztukach walki. W przypadku karate kimono jest w kolorze białym. A dzięki odpowiednim materiałom, z których składa się kimono karate może być swobodnie trenowane. Jest to ważne, karatecy wykonują uderzenia, kopnięcia oraz inne, energiczne techniki. Muszą mieć więc odpowiednie nie tylko ciała, ale również ubiory.

Ale gdzie możemy dostać kimono i czym się kierować przy jego wyborze? Sklepów, w których dostępne są kimona jest dużo. Wystarczy w popularnej wyszukiwarce internetowej wpisać frazy „kimono karate” i już oczom naszym ukażą się ciekawe pozycje. Wiele jest sklepów internetowych oferujących ten ubiór. Każdy znajdzie coś dla siebie. Istotne są tutaj takie czynniki, jak wzrost ćwiczącego, sposób tkania materiału oraz jego grubość. Tutaj pewną ciekawostką jest fakt, że wskazane jest kupowanie kimon mających trochę większy rozmiar niż potrzeba. Dlaczego tak się dzieje? Przy pierwszym praniu kimono nam się skróci. A poza tym chcemy czuć się w nim swobodnie. Tak więc wybieramy kimona o parę centymetrów większe. Dotyczy to w szczególności dzieci. One szybko rosną, a żeby kimono starczyło na dłużej nie ma sensu kupować akurat na wzrost.

W dobrym kimono karate będzie przyjemnością. Zestaw powinien składać się z bluzy, spodni oraz pasa. Pasy w różnych kolorach – zależnie od stopnia zaawansowania. To jest zrozumiałe. Pas powinien być elastyczny. Tak, aby można go było bez problemy wkładać i ściągać, i aby nie krępował on ruchów. Ucisk w talli nie jest wskazany podczas ćwiczeń. Pas ma trzymać kimono razem, jakby zapięte.

Wpisując w Google „ kimono karate” znajdziemy kimona tak dla profesjonalistów, jak również początkujących. Zaawansowani adepci sztuk walk trochę mocniej zużywają kimona. Wprawdzie wielkich różnic pomiędzy kimonami nie ma, ale jednak. Zalecane jest dokładne przyjrzenie się ofercie przed dokonaniem zamówienia. Mogą one różnić się materiałem i sposobem wykonania, a to może zaważyć na ich trwałości. Jeżeli długo trenujemy to warto dołożyć trochę i kupić solidniejsze kimono.

Sami też możemy stać się posiadaczami tego charakterystycznego, nadającego każdej sztuce walki charakteru stroju. A może ktoś nas sfilmuje w kimonach. Ludzie ćwiczący sztuki walki często spotykają się na zjazdach, ćwiczą w grupach i robią sobie zdjęcia. Są nawet filmowani. Może i nas ktoś uwieczni wykonujących jakąś technikę w gustownym kimonie. W grupie innych ćwiczących ubranych podobnie. A może nakręcimy własny film o sztukach walki.

Zostaw odpowiedź